Hypotéka

Levné hypotéky i nemovitosti pobízejí k investicím

Hypotéky jsou v současné době nejlevnější od podzimu roku 2005, což s sebou přináší možnosti, jak investovat peníze.

Pojmem hypotéka skrývá velmi variabilní produkt. Hypotéky se od sebe liší nejen svým poměrem objemu k hodnotě nemovitosti, ale také mnohými dalšími parametry. U moderních hypoték si lze například již několik měsíců dopředu dohodnout jejich výši, nebo dočasně financovat převod členských práv a povinností. Díky aktuálním příznivým podmínkám na trhu hypotečních úvěrů je také možné získat hypotéku na celou hodnotu nemovitosti. Také není problémem odečítat úroky hypotéky od daní.

Současná situace, kdy jsou ceny nemovitostí velice nízko stejně jako sazby hypotečních úvěrů, nahrává investování do bydlení. Nejen v souvislosti s důchodovou reformou a zajištěním na stáří se často hovoří o alternativních způsobech, jak zhodnotit peníze či uchovat jejich hodnotu. Investice do nemovitostí je poměrně bezpečná a odolává inflaci. Optimální variantu představuje využití hypotéky pro pořízení menšího bytu, který pronajímáte a z inkasovaného nájmu hradíte splátky. S trochou snahy lze situaci nastavit tak, že nájemné pokryje veškeré náklady. Jakmile je pak hypotéka splacena, nájemné se stává vaším příjmem.

Další články:
Kvalitní hypotéka z rukou finančního poradce.
Banky bojují o hypotéky hrou na realitní kanceláře, nízké úroky už nestačí. Banky se pustily do boje o hypotéky, při níž využívají veškeré dostupné prostředky.
Věcné břemeno je omezení práv vlastníka nemovitosti.

Hypotéka

Levné hypotéky i nemovitosti pobízejí k investicím.


Zpět na titulní stránku: Hypotéka