Hypotéka

Hypotéka a její podmínky

Pro získání hypotéky je potřeba splnit určité podmínky, které to jsou?

Obecně musí klient, který chce získat hypotéku splnit několik základních podmínek. Předně musí splnit podmínku bezdlužnosti, která je banou ověřována nahlédnutím do registru dlužníků, dále musí být klient schopen doložit dostatečný příjem.

Důležitou podmínkou je také, jakou nemovitostí bude klient ručit (nemusí to být stejná nemovitost, na kterou si hypotéku sjednává), zda je její hodnota dostatečná. Dále je nutno počítat s tím, že pokud bude jako zajištění použita nemovitost, na kterou si klient hypotéku pořizuje, nemusí být její hodnota dostatečná (odhadní cena, která je pro banku směrodatná, nemusí být shodná s cenou kupní, klient si pořizuje 85 %, 80 %, 70 % hypotéku...) a je potřeba mít k dispozice část financí nutných pro koupi.

Každopádně nejchytřejší věc, kterou při výběru hypotéky může klient udělat je kontaktovat finančního poradce, který má přehled o tom, jaké podmínky pro získání hypotéky požadují jednotlivé banky a pro klienta dokáže vybrat hypotéku, která dokáže nejlépe financovat jeho nemovitost.

Jedním z finančních poradců, kteří zájemcům o získání hypotéky nabízí své služby, je Bc. Jitka janoušková, kterou můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 607 818 462 nebo adrese hypoteka-1@seznam.cz

Další články:
Levné hypotéky i nemovitosti pobízejí k investicím a přináší možnost, jak získat peníze.
Kvalitní hypotéka z rukou finančního poradce.
Věcné břemeno je omezení práv vlastníka nemovitosti.

Hypotéka

Hypotéka je úvěr, pro jehož žískání je nutné splnit podmínky, které banka požaduje.


Zpět na titulní stránku: Hypotéka